ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ТВОРЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО КАПІТАЛУ ГРОМАДИ В УМОВАХ СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Ключові слова:
соціальний капітал, громада, суспільні трансформації, соціальна мобілізаціяАнотація
У статті здійснюється пошук векторів наукового дискурсу проблеми теоретико-праксеологічних засад нарощування й формування соціального капіталу громади в умовах сучасних трансформацій українського суспільства. Порівнюються ключові ідеї у визначенні змісту соціального капіталу в зарубіжних та вітчизняних джерелах, пропонується виділення основних підходів до інтерпретації соціального капіталу громади, які склалися в західній суспільствознавчій традиції. Висвітлюється досвід творення соціального капіталу громади в українських реаліях, зокрема, в процесі реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнований на громаду».Посилання
Бондаренко М.Ю. Соціальний капітал як основа розвитку громадянського суспільства [Ел. ресурс]. / М.Ю. Бондаренко. – Режим оступу: http://www.academy.gov.ua/ej/ej14/txts/Bondarenko.pdf.
Бурдье П. Формы капитала / П. Бурдье // Экономическая социология. – Т. 3. – № 5. – 2002. – С. 60-74.
Досвід реалізації проекту Європейського Союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в ернігівській області / За ред..: Н.В.Білоус, Т.І.Сила О.С.Капелюха, В.Г.Сила. – Чернігів, 2010. – 48 с.
Коулман Дж. Капитал социальный и человеческий / Дж. Коулман // Общественные науки и современность. – 2001. – № 3. – С. 122-139.
Найдьонова Л.А. Соціальні мережі як ландшафт роботи з клієнтом у “малому світі” сусідства / Л.А. Найдьонова // Наукові студії із оціальної
Патнем Р.Д. Гра в кеглі наодинці: занепад соціального капіталу Америки [Ел. ресурс] / Р.Патнем // Ї. – 2001. - № 21. – Режим доступу: http/www/ji.lviv.ua/n21texts/putnem.htm.
Патнем Р. Д. Творення демократії: Традиції громадянської активності в сучасній Італії / Р. Д. Патнем, Р. Леонарді, Р. Й. Нанетті. – К. : Основа, 2001. – 302 с.
Фукуяма Ф. Доверие: социальные добродетели и путь к процветанию / Ф.Фукуяма; пер. с
англ. Д. Павловой. – Москва: Аст: Ермак, 2004. – 730 с.
Сила Т.І. Розвиток соціального капіталу громади і міжгенераційна робота: нові перспективи для соціальних працівників // Проблеми громадянського поступу українського суспільства:
філософсько-правові та соціально- психологічні аспекти: матеріали Міжнародної науковопрактичної конференції (м. Чернігів, 21 січня 2015 р.). – Чернігів: Черніг. нац. технолог. ун-т,
– с.443-449.
Тараненко Г. Г. Соціальний капітал: світові тенденції та перспективи розвитку в Україні // Світова економіка та міжнародні відносини // Інтелект XXI № 3, 2014, с.35-40.
Jack, G.,Jordan, B. Social capital and child welfare // Children and Society. – 1999. - № 13, p. 242-256.
Burt Ronald S. Structural Holes versus Network Closure as Social Capital [Elektr. resource] /Ronald S. Burt. -University of Chicago and Institute Europeen d’Affaires (INSEAD). May, 2000. - Electr. Data: SHNC.pdf. - 144 kb.
Kagan C., Micallef A.M., Siddiquee A., Fatimelehin I., Hassan A., Santis C., Ali R., Williams T.Z., Bunn G. Intergenerational work, social capital and wellbeing // Building participative, empowering & diverse communities. Materials of 2nd International Conference on Community sychology, Lisboa, +6th-8th June, 2008. – p. 294-307.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).