СОФІЙНІСТЬ ВІРИ
Ключові слова:
віра, віротворення, впевненість, довіра, екзистенціал, марновірство, мудрість, сумнівАнотація
Статтю присвячено аналізу екзистенціалу віри, який зумовлює трансцендуючий характер людського буття і є особливою ідеалізуючою діяльністю, що гармонізує трансценденцію та екзистенцію. Віра усвідом люється як продуктивний вихід за межі проблемної життєвої ситуації, а марновірство як замкненість в її межах. Віра як особлива духовна діяльність створює етичні та логічні підстави для мудрого вибору життєвого шляху.Посилання
Бердяев Н. Философия свободы. Смысл творчества. – М.: Издательство «Правда», 1989. – 605 с.
Бубер М. Два образа веры. – М.: АСТ, 1999. – 588 с.
Кьеркегор С. Страх и трепет. – М.: Республика , 1993. – 387 с.
Малеев С.Н. Понятие веры. – К.: Стилос, 2008. – 142 с.
Сковорода Григорій. Разговор пяти путников о истинном щастіи в жизни // Г.С.Сковорода. Сад божественных пЂсней. Вірші, байки, діалоги, притчі. – К.: Видавництво художньої літератури «Дніпро», 1988. – 319 с.
Табачковський В.Г. Полісутнісне homo: філософсько-мистецька думка в пошуках «неевклідової рефлективності». – К.: ПАРАПАН, 2005. – 431 с.
Хамитов Н.В. Философия: бытие, человек, мир. Издание 2-е, исправленное и дополненное. – К.: КНТ, 2015. – 277 с.
Шинкарук В.І. Віра. Надія. Любов // Віче. – 1994. – №3. – С. 5-12.
Юркевич Памфил. Из науки о человеческом духе. – М.: Издательство «Правда», 1990. –338 с.
Ясперс К. Философская вера / Пер.М.И.Левиной / Смысл и назначение истории. – М.: Издательство политической литературы, 1991. – 526 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).