ФІЛОСОФСЬКО-ПЕДАГОГІЧНЕ ОСМИСЛЕННЯ В. ЗЕНЬКОВСЬКИМ ЯКОСТІ ОСВІТИ: ПАРАЛЕЛІ ІЗ СУЧАСНІСТЮ
Ключові слова:
Зеньковський, духовність, свобода, національне виховання, національна школа, якість освітиАнотація
В. В. Зеньковський сформулював ключову ознаку якісної освіти – по-перше, забезпечувати гармонійний розвиток особистості (зокрема, через вивчення «загальних» предметів), а по-друге, забезпечувати суспільне благо у вигляді фахівців належної якості (зокрема, через отримання індивідами знань та навичок відповідно до обраної спеціальності). В цій тезі простежується призначення освітнього процесу як своєрідної «соціальної відповіді» на індивідуальні та суспільні запити. Згідно з В. Зеньковським, така «соціальна відповідь» має простежуватися на всіх рівнях освіти – і у середній освіті, і у вищій освіти.Посилання
Про освіту : Закон України від 23.05.1991 № 1060-XII [Електронний ресурс]. – Режим доступу
http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1060-12 .
Про національну доктрину розвитку освіти [Електронний ресурс] Указ Президента від 17. 04. 2002. № 347/2002. – Режим доступу
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/347/2002.
Андрущенко, В. Якість освіти як мета реформування вищої школи України / В. Андрущенко, В. Вікторов // Філософсько-методологічні засади підвищення якості вищої освіти України : європейський вимір /авт. кол. : В. Андрущенко, М. Бойченко, Л. Горбунова, І. Надольний та ін. – К. : Педагогічна думка, 2012. – 220 с.
Боднар, К. А. Розбудова української держави засобами освіти [Електронний ресурс] / К. А. Боднар // Вісник Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. Філософія. - 2013. - Вип. 41(1).
С. 232-240. Режим доступу:http://nbuv.gov.ua/ UJRN/VKhnpu_filos_2013_41%281%29__22 .
Зеньковский, В. Предпосылки в строительстве новой школы / В. В. Зеньковский // Русская школа за рубежом.
№ 2–3. – С. 216–230.
Зеньковский, В. В. Проблемы воспитания в свете христианской антропологии / В. В. Зеньковский // М. : Свято-Владимирское братство, 1993. – 271 с.
Зеньковский, В. Педагогика / В. Зеньковский; Фонд «Христианская жизнь». - Клин, 2002. - 224 с.
Зеньковский, В. В. Социальное воспитание, его задачи и пути. / В. В. Зеньковский. - М. : Моск. просвет, 1918. - 91 с.
Майбер, Б. Об онтологии качества образования в обществе знания / Б. Майер, Н. В. Наливайко // Философия образования. – 2008. - № 3. – С. 4-18.
Терепищий, С. О. Стандартизація вищої освіти як спосіб забезпечення її якості (спроба філософського аналізу) : моногр. / С. О. Терепищий. – К. : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2010. – 197 с.
Філософсько-методологічні засади підвищення якості вищої освіти України : європейський вимір : кол. моногр. / авт. кол. : В. Андрущенко, М. Бойченко, Л. Горбунова, І. Надольний та ін. – К. : Педагогічна думка, 2012. – 220 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).