ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ЕЛЕМЕНТІВ ЗНАКОВОГО ВІДНОШЕННЯ «ОСНОВА ТА «ІНТЕРПРЕТАНТ» В СЕМІОТИЦІ У. ЕКО ТА Г. СОНЕССОНА
Ключові слова:
семіотика, семантика, знак, «інтерпретант», «основа», інтенсіонал, екстенсіоналАнотація
У статті висвітлено основні компоненти знакового відношення в семіотичній моделі Ч. С. Пірса. Продемонстровано розвиток семіотичної думки У. Еко, її творчий, інтерпретаційний характер. Проаналізовано контекстуальний характер семіотичного проекту У. Еко, зв'язок з інтенсіональною семантикою. Вказано на оригінальність тлумачення Г. Сонессоном компонентів знакового відношення «основа» та «інтерпретант». Сконцентровано увагу на порівняльній характеристиці елементів «основа» та «інтерпретант» в моделях У. Еко та Г. Сонессона.Посилання
Нёт, В. Чарльз Сандерс Пирс. / В. Нёт. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://philology.nsc.ru/ journals/kis/pdf/CS_03-04/cs0304net.pdf.
Liszka, J. J. A General Introduction to the Semeiotic of Charles Sanders Pierce / J. J. Liszka. – Blumington: Indiana University Press, 1996. – 151 p.
Эко, У. Отсутствующая структура. Введение в семиологию / У. Эко. Пер. с итал. А. Г. Погоняйло, В. Г. Резник. - СПб: Петрополис, 1998. – 432 с.
Eco, U. A Theory of Semiotics / U. Eco. – Blumington: Indiana University Press, 1976. – 354 p.
Эко, У. Роль читателя. Исследования по семиотике текста / У. Эко. Перев. с англ. и итал. С. Д. Серебряного. – СПб: Symposium, 2007. – 502 с.
Sonesson, G. From mimicry to mime by way of mimesis / G. Sonesson. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.sss.ut.ee/index.php/sss/article/view/SSS.2010.38.1-4.02/114.
Sonesson, G. Pictorial Concepts. Inquiries into the semiotic heritage and its relevance for the analysis of the visual world / G. Sonesson. – Lund University Press, 1989. – 366 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).