ГРАМАТИКА СУЧАСНОЇ ЕКОНОМІКИ: ФУНДАМЕНТАЛЬНА ТИПОЛОГІЯ
Ключові слова:
human, economy, linguistic cognitive structures, grammatical method, values, capital, cost, laborАнотація
У статті здійснюється аналіз соціально-економічних відносин через призму дослідження мовленнєвих пізнавальних структур і граматики з метою об’єктивізації зазначеної сфери реальності. Стверджуючи про те, що мова є матеріальним носієм соціально-комунікативної взаємодії між людьми, визначається, що фундаментальна типологія граматики та фундаментальна типологія суспільно-економічних відносин є тотожними між собою, а механізм становлення категоріального апарату сучасної мови у сфері економічних знань набуває ознак своєрідної процедури об’єктивізації індивідуальної свідомості людини та забезпечує формування мозаїчної культурної традиції в процесі трансформації світового господарства.Посилання
Baudryard, J. (2004). Symvolichniy obmin i smert [The symbolic exchange and death]. Lviv: Kalvaria [in Ukrainian].
Rosenstock-Huessy, E. (1994). Rech i deistvitelnost [Speech and reality]. Moscow: Labirint [in Russian].
Saussure, F. (1977). Trudi po yazikoznaniyu [Works in Linguistics]. Мoscow: Progress [in Russian].
Foucault, M. (1977). Slova i veschi. Arkheologiya gumanitarnih nauk [Words and Things. Archeology of humanities]. Moscow: Progress [in Russian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).