КРАСА СВІТОГЛЯДУ В КОНТЕКСТІ ФІЛОСОФСЬКОЇ АНТРОПОЛОГІЇ ЯК МЕТААНТРОПОЛОГІЇ
Ключові слова:
краса світогляду, буденний, особистісний, філософський світогляд, філософська антропологія, метаантропологіАнотація
Розглядається краса світогляду в контексті філософського світогляду. Співвідносяться буденний, особистісний та філософський типи світоглядів з міфологічним, релігійним і науковим та концептами «іронія» і «пафос». Аналізується проблема сенсу життя як фундаментальний критерій краси світогляду.Посилання
Бердяев Н. Самопознание/ Н. Бердяев- М., 1991. – 446 с.
Гегель Г.В.Ф. Энциклопедия философских наук. Т. 1. Наука логики– М.: Мысль, – 1974. – 452 с.
Діденко В. Світогляд/ В. Діденко, В. Табачковський// Філософський енциклопедичний словник. – К.: Абрис, –2002. – С. 569.
Камю А. Миф о Сизифе. Эссе об абсурде.//Сумерки богов. - М., 1987. – С. 223.
Крилова С. Краса людини: особистість, сім’я, суспільство (соціально-філософський аналіз): [монографія] / С. Крилова. – Ніжин: Аспект-Поліграф, 2011. – 344 с.
Франкл В. Человек в поисках смысла/ В. Франкл– М., 1994. – 368 с.
Хамитов Н. Философский словарь: человек и мир/ Н. Хамитов, С. Крылова– К.: 2006. – 308 с.
Хамитов Н.В. Философия. Бытие. Человек. Мир/ Н. В. Хамитов– К.: КНТ, 2006. – 456 с.
Философская антропология: словарь/ Под ред. Н. Хамитова. – К.: КНТ, 2014. – Видання 2-е. – 472 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Чернігівський національний технологічний університет
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).