ETHICAL ASPECTS OF HANDLING COMPLAINTS IN PRIVATE MEDICAL PRACTICE
Keywords:
medical ethics, client, complaint, private medical practiceAbstract
The publication discusses the practical experience of applying the principles of medical ethics and deontology in the work of a private medical institution in the analysis of complaints. The main elements of an ethical approach to diagnostics, consideration and resolution of a complaint. The conditions and processes that accompany communication with the complainant are described. Variants of approaches to solving problems for the personnel of clinics and finalizing the elimination of the identified inconsistencies are proposed.References
Основи законодавства України про охорону здоров’я [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2801-12#Text.
Міжнародний кодекс медичної етики [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/990_002#Text.
Пилипенко, Н. Г. Психологічні аспекти якості медичного обслуговування: сучасні проблеми та перспективи дослідження / Н. Г. Пилипенко // Клінічна та профілактична медицина. – 2019. – Т. 2. – № 8. – С. 90-96.
ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015, IDT) «Системи управління якістю. Вимоги». – К. : ДП «УкрНДНЦ», 2016.
с. – (Національний стандарт України).
Підручник з лікарської етики. Переклад з англ. за ред. акад. АМН України, голови комітету з лікарської етики Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ) Любомира Пирога. – 2009. – 139 с.
Downloads
Issue
Section
License
Copyright (c) 2021 Chernihiv National University of Technologies
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).