ЖИТТЄВІ СТРАТЕГІЇ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СТУДЕНТСТВА: ЗМІСТ І ТИПОЛОГІЯ
Ключові слова:
вища освіта, студентство, життєва стратегія, мотиваціяАнотація
У статті розглядаються основні риси життєвих стратегій сучасного українського студентства. Пропонується визначення життєвих стратегій та авторська типологія основних типів життєвих стратегій студентства у зв’язку із відповідним розумінням місця і ролі вищої освіти: кар’єрно-прагматична, універсально-освітня і адаптивно-конформістьська.Посилання
Крутько, С. В. Психологічні особливості життєвих стратегій особистості / С. В. Крутько //Вісник Одеського національного університету. Психологія. – 2011. – Т. 16. - Вип. 7. – С. 126–131.
Созонтов, А. Е. Основные жизненные стратегии современных российских студентов: автореф. … канд. психол. наук: 10.00.05 «Социальная психология» / А. Е.Созонтов. – М., 2003. – 21
с.
Резник, Ю. М. Жизненные стратегии личности (опыт комплексного анализа) / Ю. М. Резник, Е. А. Смирнов. – М. : Институт человека, 2002. – 260 с.
Прудська, О. В. Дослідження індивідуальної зумовленості адаптації студентівпершокурсників до системи навчання у ВНЗ / О. В. Прудська // Психол. перспективи. – 2012. –
Вип. 19. – С. 197–207.
Опитування проводилося жовтні-квітні 2015-2016 рр. серед студентів очної форми навчання перших та четвертих курсів 35 різних факультетів. Було опитано студентів юридичних, економічних, гуманітарних, соціальних, педагогічних і технічних спеціальностей у 16-ти вищих навчальних закладах: 8 ВНЗ - центрального, 4 - південного, 3 - західного і 1 - східного макрорегіонів
України. Опитування проводилося згідно з випадковою вибіркою, було опитано 2212 респондентів шляхом анкетування. Статистична похибка не перевищує 2,8%.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).