ФЕНОМЕН КОМУНІКАЦІЇ ЯК СПІВ-БУТТЯ В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ДИСКУРСІ
Ключові слова:
комунікація, спів-буття, індивідуальне існування, суспільне буття, громадаАнотація
У статті розглядається комунікація як одна з онтологічних форм дійсного людського буття та підстава взаємодії особистостей, соціальних груп, націй та етносів. З’ясована специфіка осягнення змісту, природи і властивостей людського спів-буття у вітчизняному соціальнофілософському дискурсі. Обґрунтовується думка про те, що в українській філософії запорукою конструктивної людської взаємодії у світі визнається гармонійне поєднання індивідуального і суспільного, що знаходить вияв в розробці ідеї «громади».Посилання
Андрос Є. І. Комунікативна природа людського буття // Філософія: світ людини. Курс лекцій: навч. посібник / В. Г. Табачковський, Є. І. Андрос, М. О. Булатов, Н. В. Хамітов та ін [Текст]. – К. : Либідь. – 2003. – С. 225–242.
Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад. і голов. ред. В. Т. Бусел. – К.; Ірпінь: ВТФ «Перун», 2005. – 1728 с., 562.
Пустовіт Л. О. Словник іншомовних слів / Л. О. Пустовіт, О. І. Скопненко, Г. М. Сюта, Т. В. Цимбалюк. – К.: “Довіра” УНВЦ «Рідна мова», 2000. – с. 101.
Жюлиа Д. Философский словарь / Жюлиа Дидье / [Н. В. Андреева (пер. на рус.яз)]. – М.: Международные отношения, 2000. – 539 с.
Філософський енциклопедичний словник / За ред. В. І. Шинкарука. – К.: Абрис, 2002. – 742 с.
Ізборник Святослава 1073 года. Факсим. изд.. –М.: Книга, 1983.
Шевченко В. І. Українська філософія в системі українознавства: Теорем.-метод. Комент. до курсу філос. у вищ. навч. зал. /В. І. Шевченко. – К.: ДП «Видавничий дім «Персонал», 2008. – 240 с.
Зизаній Л. Епіграма на граматику / Л. Зизаній. // Українська література ХІV – ХVІ ст.. – К.: Наук. думка, 1988.
Костомаров М. І. Дві руські народності / М. І. Костомаров. // Історія філософії України. Хрестоматія: навч. посіб. / Упоряд. М. Тарасенко, М. Русин, А. Бичко та ін. – К.: Либідь, 1993. – с. 317–321., С. 321
Кулиш П. Исторія возсоединенія Руси. – СПб.: Общественная польза, 1874. – Т. 1. –363 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).