ЛІНГВО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ТІЛЕСНОСТІ В АНГЛОМОВНІЙ КАРТИНІ СВІТУ
Ключові слова:
тіло, нормальне і аномальне тіло, концепт, тілесність, «філософія нової тілесності», картина світуАнотація
Робота є спробою міждисциплінарного дослідження однієї з універсальних характеристик сучасного гуманітарного дискурсу, а саме тілесності, яка являється проблемним полем у дослідженнях і філософії «нової тілесності» (соматична інтенція), і філософії мови (тіло тексту), і літературознавства (феноменальний модус тілесності), і психології (Я-концепція), і лінгвістики (соматичне поле концепту ТІЛЕСНІСТЬ) тощо. У рамках дослідження з’ясовуються специфічні риси тілесності як соціокультурного феномену, послідовно вибудовується соматичне поле досліджуваного концепту на основі англомовних періодичних видань, показуються лексико-семантичні варіанти архілексеми «тіло», реконструюється структура концепту. На основі досліджених періодичних видань BBC та Daily News (500 статей за 2011-2012 роки) здійснено спробу виокремлення аксіологічного ряду в системі сучасної англомовної картини світу.Посилання
Vorkachev S.G. Lingvokulturologiya, yazyikovaya lichnost, kontsept: stanovlenie antropotsentricheskoy problemyi v yazyikoznanii// Filologicheskie nauki, 2001. – 198 c.
Gomilko O. Antropologichny`j ta ontologichny`j povoroty` u filosofs`kij dumci XX storichchya // Filosofs`ko-antropologichni chy`tannya-98. – K.: Sty`los, 1999. – 350 s.
Kolshanskiy G. V. Ob'ektivnaya kartina mira v poznanii i yazyike / Otv. red. A. M. Shahnarovich. Predisl. S. I. Melnik i A. M. Shahnaronicha. Izd. 2-e, dop. — M: Editorial URSS, 2005. – 128 s.
Manakin V.N. Sopostavitelnaya leksikologiya. Kiev: Znaniya, 2004. — 327 s.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет,2015

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).