УКРАЇНСЬКИЙ КОРДОЦЕНТРИЗМ ЯК ГУМАНІЗМ
Ключові слова:
кордоцентризм, сердечність, ґречність, душевність, гуманізм, духовні цінностіАнотація
Статтю присвячено пошукові ефективних способів поєднання індивідуальних та загальнолюдських цінностей в українській філософській думці. Йдеться про філософію серця та нагальну необхідність розповсюдження її світоглядного змісту в умовах становлення громадянського суспільства в Україні. Автор прагне довести здатність ґречністю одухотворювати потойбічний, зовнішній. байдужий світ. Окреслюються можливості кордоцентризму впливати на історичні події з метою невпинної гуманізації культурно-антропологічного простору.Посилання
Библия. Книги Священного писания Ветхого и Нового завета канонические [В русcком переводе с параллельными местами]. – М.: Всесоюзный совет евангельских христиан-баптистов, 1988. Кн.1. – 925 с.; Кн.2. – 292 с.
Володимиръ Мономахъ. Поученье // Літопис Руський. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://litopys.org.ua/pvlyar/yar09.htm
Сковорода Г. Разговор пяти путников о истинном щастіи в жизни // Г.С. Сковорода. – К.: Видавництво художньої літератури «Дніпро», 1988. – 319 с.
Чижевський Д. Філософія Г.С. Сковороди / Д. І. Чижевський. – Харків: Прапор, 2004. – 272 с.
Шевченко Т. Перебендя // Т.Г. Шевченко – К.: ТОВ «Видавництво Глорія», 2014. – 400 с.
Шинкарук В. Категоріальна структура наукового світогляду // В.І. Шинкарук. Вибрані твори у 3-х т. – К.: Український центр духовної культури, 2004. – Т.3, Ч.1. – С.164-172.
Юркевич П. Из науки о человеческом духе / П.Д. Юркевич. – М.: Издательство «Правда», 1990. – 338 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).