ЕТИЧНІ АСПЕКТИ РОЗБОРУ СКАРГ У ПРИВАТНІЙ МЕДИЧНІЙ ПРАКТИЦІ
Ключові слова:
медична етика, клієнт, скарга, приватна медична практикаАнотація
У публікації розглянуто практичний досвід застосування принципів медичної етики та деонтології в роботі приватного медичного закладу при розборі скарг. Обговорено основні елементи етичного підходу при проведенні діагностики, розгляду та вирішенні скарги. Описано умови та процеси, що супроводжують комунікацію зі скаржниками. Запропоновано варіанти підходів до розв’язання завдань до персоналу клінік та фіналізації усунення виявлених невідповідностей.Посилання
Основи законодавства України про охорону здоров’я [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2801-12#Text.
Міжнародний кодекс медичної етики [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/990_002#Text.
Пилипенко, Н. Г. Психологічні аспекти якості медичного обслуговування: сучасні проблеми та перспективи дослідження / Н. Г. Пилипенко // Клінічна та профілактична медицина. – 2019. – Т. 2. – № 8. – С. 90-96.
ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015, IDT) «Системи управління якістю. Вимоги». – К. : ДП «УкрНДНЦ», 2016.
с. – (Національний стандарт України).
Підручник з лікарської етики. Переклад з англ. за ред. акад. АМН України, голови комітету з лікарської етики Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ) Любомира Пирога. – 2009. – 139 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).