ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ОСВІТНІХ СЕРЕДОВИЩ В КОНТЕКСТІ ЇХ РОЛІ У ФОРМУВАННІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ЗДІБНОСТЕЙ
Ключові слова:
освітнє середовище, організаційно-середовищний підхід, спільна навчальна діяльність, рефлексивні технології, інтелектуальні показники IQ, інтелектуальна компетентністьАнотація
Освітній простір, у центрі якого знаходиться людина, розглядається як сукупність усіх зусиль, спрямованих на реалізацію мети освіти. Він являє собою одну зі сфер спільного простору життєдіяльності людини, що знаходиться в системі безперервної освіти. Головне завдання освіти – не формування людини за заданими зразками, а допомога в самореалізації, в розкритті та розвитку особистісного потенціалу, в прийнятті та освоєнні власної волі і відповідальності за життєві вибори, в розкритті й розвитку сутності людини, її позитивного потенціалу.Посилання
Мажуль, Л. Н. Креативная среда в информационном обществе / Л. А. Мажуль // Мир психологии. - 2013. - № 4. - С. 148-165.
Семенов, И. Н. Рефлексивно-развивающие среды формирования мышления и самосознания субъектов образования / И. Н. Семенов // Мир психологии. – 2013. - № 4. – С.81- 96.
Шмаргун, В. М. Психосоматичні особливості в інтелектуальному розвитку дітей: [монографія] / В. М. Шмаргун. − К.: Університет „Україна”, 2009. − 471c.
Чепелєва, Н. В. Соціально-психологічні чинники розуміння та інтерпретації особистого досвіду: монографія / Н. В. Чепелєва, Т. М. Титаренко, М. Л. Смульсон та ін. ; за ред. Н. В. Чепелєва. – К. : Педагогічна думка, 2008. – 255 с.
Деркач, А. А. Акмеологические основы развития профессионала / А .А. Деркач. – М. : Изд-во Московского психолого-социального института; Воронеж, «МОДЭК», 2004. – 752 с.
Шумакова, И. А. Понятие «рефлексивная образовательная среда» в философии образования / И. А. Шумакова //. Научные ведомости. – 2008. – № 4. – С. 64 – 75.
Старовойтенко, Е. Б. Современная психология: формы интеллектуальной жизни: учебник для высш. школы / Е. Б. Старовойтенко. – М. : Акад. Проект, 2001. – 538 с.
Деркач, А. А. Акмеологические основы развития профессионала / А. А. Деркач. – М. : Изд-во Московского психолого-социального института; Воронеж, «МОДЭК», 2004. – 752 с.
Тихомирова, Т. Н. Межличностное общение в социальной среде и развитие общих способностей / Т. Н. Тихомирова // Психологический журнал. – 2011. – Т. 32, № 6. – С. 30 - 40.
Желанова, В. В. Динаміка середовищеутворення в технології контекстного навчання майбутнього вчителя початкових класів / В. В. Желанова // Педагогічний процес: теорія і практика. – 2014. – Вип. 4. – С. 27-32.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).