ТРАНСФОРМАЦІЙНІ КОНТУРИ СУЧАСНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ: ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИЧНОСТІ, ПОШУКИ ТА ВИКЛИКИ
Ключові слова:
екологічне знання, коеволюція, екологізм, ноосферогенезАнотація
Матеріал розриває аналітичний огляд ключових моментів трансформації екологічної науки (запитів, принципів, підходів, поглядів, концептів) щодо новітніх викликів сучасності: суспільної практики та потреб наукового пізнання у проекції постнекласики. З розгортанням та поширення нової пізнавальної парадигми – коеволюційної, екологічна наука, набуваючи мегатеоретичну роль у постнекласичному етапі розвитку наукової системи, виявляє у власній трансформації коеволюційні маркери.Посилання
Кобылянский, В. А. Место «очеловеченной природы» в структуре взаимодействия природы и общества / В. А. Кобылянский // Философские науки. – 1982. – № 3. – С. 134–137.
Яницкий, О. Н. Экологические катастрофы: структурно–функциональный анализ / О. Н. Яницкий // Официальный сайт ИС РАН – 2013.
Одум, Ю. Основы экологии / Ю. Одум. – М. : Мир, 1986. – С.35
Гардашук, Т. В. Концептуальні параметри екологізму / Т.В. Гардашук. – К. : Видавець ПАРАПАН, 2005. – 200 с.
Зинченко В. П. Наука – неотъемлемая часть культуры? / В. П. Зинченко // Круглый стол "Вопросов философии". – Вопр. филос.,1990. – №1. – С. 32-39
Швейцер, А. Культура и этика / А. Швейцер. – М.,1973. – С.82–83.
Моисеев, Н. Н. Судьба цивилизации / Н. Н. Моисеев. – М., 1998.
Реймерс, Н. Ф. Надежда на выживание человечества. Концептуальная экология / Н. Ф. Реймерс. – М. : ИЦ Россия Молодая, 1992. – 292 с.
Кохановський В.П. Философия и методология науки / В. П. Кохановский. – Ростов н/Д. : Феникс, 1999. – С. 346–370.
Некрасов, С. И. Современные проблемы коэволюции / С. И. Некрасов, Н. А. Некрасова, С. А. Кутоманов. – М.
Издательство "Академия Естествознания".– 2010.
Кисельов, М. М. Екологічні ідеї в період постнекласики / М.М. Кисельов // Totaloogy–XXI (десятий випуск). Постнекласичні дослідження. – Київ : ЦГО НАН України. – 2003. – С. 108–126.
Гошовський С. Екологічна безпека техноприродних систем у зв'язку з катастрофічним розвитком геологічних процесів / С. Гошовський, Г. Рудько, Б. Преснер. – Львів – Київ, 2002.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).