СПЕЦИФІКА ФОРМУВАННЯ РИС СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ ЗАСОБАМИ ОСВІТИ У НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ В. ЗЕНЬКОВСЬКОГО
Ключові слова:
Зеньковський, соціальна держава, духовність, свобода, особистість, вихованняАнотація
У статті аналізуються погляди філософа В. Зеньковського на особливу роль освіти в процесі розбудови соціальної демократичної держави. А також необхідність реформування старої системи освіти з урахуванням філософсько-педагогічного досвіду минулого. Доводиться, що освіта є необхідним чинником для виховання людини здатної креативно та творчо мислити, що зумовлено викликами інформаційного і глобалізованого світу.Посилання
Про освіту : Закон України від 23.05.1991 № 1060-XII [Електронний ресурс].– Режим доступу : http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1060-12 . Про національну доктрину розвитку освіти [Електронний ресурс] Указ Президента від 17. 04. 2002. № 347/2002. – Режим доступу : http://zakon3.rada. gov.ua/laws/ show/347/2002.
Андрущенко, В. П. Роздуми про освіту: Статті, нариси, інтерв’ю / В. П. Андрущенко. – К. : Знання України, 2005. – 804 с.
Боднар, К. А. Розбудова української держави засобами освіти [Електронний ресурс] / К. А. Боднар // Вісник Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. Філософія. - 2013. - Вип. 41 (1). - С. 232-240. - Режим доступу : http://nbuv.gov.ua/UJRN/ VKhnpu_filos_2013_41%281%29__22.
Зеньковский, В. Предпосылки в строительстве новой школы / В. В. Зеньковский // Русская школа за рубежом. – № 2–3. – С. 216–230.
Зеньковский, В. В. Проблемы воспитания в свете христианской антропологии / В. В. Зеньковский. - М. : Свято-Владимирское братство, 1993. – 271 с.
Зеньковский, В. В. Принципы православной антропологии/ Зеньковский В. В. // Русская религиозная антропология. Т. 2. – М., 1997 – С. 431-466.
Зеньковский, В. В. Социальное воспитание, его задачи и пути / В. В. Зеньковский - М. : Моск. просвет, 1918. - 91 с.
Козелецький, Ю. Человек многомерный(психологоческое єссе) / Ю. Козелецький. – К. : Либидь, 1991 - 288 с.
Сисоєва, С. Освітні реформи : освітологічний контекст [Електронний ресурс] / С. Сисоєва.- Освітологія. - 2013. - Вип. 2. - С. 36-45. - Режим доступу : http://irbis-nbuv. gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM= 2&I21DBN= UJRN&P21DBN=UJRN&IMAGE_FILE_DOWNLOAD =1&Image_file_name=PDF/ocvit_2013_2_6.pdf.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).