МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕНДЕРНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНСЬКІЙ РОДИНІ
Ключові слова:
гендер, гендерні ролі, гендерний підхід, сім`я, функції сім`ї, етнопедагогіка, виховні традиціїАнотація
У статті розглядаються гендерні відносини в українській родині, актуалізується науковий інструментарій, який дозволяє схарактеризувати самобутність української сім’ї як соціального інституту. Аналізуються етнопедагогічні традиції виховання в українській родині, застосовується гендерний підхід для визначення ролі української сім’ї в процесі соціалізації і самоідентифікації жінок і чоловіків.Посилання
Гапон, Н. П. Гендер. Ідентичність. суб’єктивність: філософські дискусії другої половини ХХ сторіччя: монографія / Н. П. Гапон. – Львів : Видавнич. центр ЛНУ імені Івана Франка, 2009. – 378 с.
Вовк, Л. М. Педагогічні умови формування гендерної культури молодших школярів у навчально-виховній діяльності початкової школи: дис. ... к.п.н. / Л. М. Вовк. – К., 2017. – 219 с.
Івченко, Ю. В. гендерний підхід у навчально-виховному процесі та його специфіка у вищих навчальних закладах // Філософські та методологічні проблеми права. – 2012. – № 1 (3). – С. 51–63.
«Ми різні – ми рівні». Основи культури гендерної рівності: Навчальний посібник для учнів 9 – 12 класів загальноосвітніх навчальних закладів / за ред. О. Семиколєнової – К. : «К.І.С.», 2007. – 176 с.
Смелзер, Н. Соціологія / Н. Смелзер // Социс. – 1992. – № 11. – С. 8–12.
Стельмахович, М. Г. Українська родинна педагогіка: навчальний посібник / М. Г. Стельмахович. – К. : ІСДО, 1996. – 288 с.
Кравець, В. П. Гендерна педагогіка: навчальний посібник / В. П. Кравець. – Тернопіль : Джура, 203. – 416 с.
Українські прислів’я та приказки: збірник / упорядник, вступне слово М.М. Пазяк. – К., 1984: Дніпро. – 390 с.
Юда, Л. А. Етнопедагогічні основи гендерної рівності в історії українських родинних виховних традицій / Л. А. Юда // Вісник Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Серія: педагогічні науки. – 2010. – № 80. – С. 202–205.
Черепанова, С. О. Філософія родознавства: навч. посіб. / С. О. Черепанова; передмова проф. В.Г. Скотного. – К. : Т-во «Знання», КОО, 2008. – 460 с.
Лавриненко, Н. В. Гендерні відносини в родині / Н. В. Лавриненко // Основи теорії гендеру: навчальний посібник. – К. : „К.І.С.”, 2004. – С. 354–384.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).