КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ ЛЮДСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ В КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ ДОБРОБУТУ НАСЕЛЕННЯ
Ключові слова:
потенціал, людський потенціал, модернізація людського потенціалу, рівень життя, добробут населення, потребиАнотація
В статті розглянуто вплив рівня добробуту населення на процеси трансформації людського потенціалу. Визначено сутність понять «потенціал», «людський потенціал», особливості його формування та розвитку. Розглянуто основні фактори збільшення добробуту населення України.Посилання
Соціальні імперативи якісного розвитку продуктивних сил регіонів України : монографія / М. П. Бутко, А. М. Ревко; Черніг. нац. технол. ун-т. - Чернігів : ЧНТУ, 2016. - 275 c.
Грішнова, О. А. Людський розвиток: навчальний посібник / О. А. Грішнова. – К. : КНЕУ, 2006. – 308 с.
Економiчна енциклопедiя: у 3 т. Т. 3. - К. : Вид.центр «Академiя», 2001. - 951 с.
Рудич, Л. В. Людський потенціал: сутність та складові / Л. В. Рудич // Збірник наукових праць ЧДТУ. – 2016.
Вип. 22. - С. 170-172.
Антонюк, В. П. Формування та використання людського капіталу в Україні: соціально-економічна оцінка та забезпечення розвитку : монографія / В. П. Антонюк. – Донецьк : НАН України, Інститут економіки промисловості, 2007. -348 с.
Ревко, А. М. Вплив рівня добробуту населення на процеси модернізації людського потенціалу регіону / А. М. Ревко // Проблеми громадянського поступу українського суспільства : матеріали міжнародної наук.-практ. конф. (м. Чернігів, 21 січня 2015 р.). – Чернігів : Черніг. нац. технол. ун-т., 2015. – С. 439-443.
Методика вимірювання регіонального людського розвитку. - Київ : Ін- сти іуг демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи, 2012. - 50 с.
Новий тлумачний словник української мови : в 3 т. / [уклад. М. Ґедзь та ін.]. – К. : Аконіт, 1999. – Т.З. – 630 с.
Валентей, С. Человеческий потенциал : новые измерители и новые ориентиры / С. Валентей, Л. Нестеров // Вопросы экономики. - 1999. – № 2. – С. 92 - 93.
Курій, Л. О. Управління людським потенціалом регіону / Л. О. Курій // Вісник Хмельницького національного університету. – 2009. - Т. 2., № 5. - С. 32-35.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).