СТРУКТУРОВАНА КАРТИНА СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУЖЕНОСТІ В УКРАЇНІ У ВІДОБРАЖЕННІ ФОКУС-ГРУПОВОГО ІНТЕРВ`Ю (ЗА МАТЕРІАЛАМИ КОНКРЕТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ)
Ключові слова:
фокус-групове інтерв’ю, гносеологічний ресурс, діагностика, соціальна напруженість, протестний потенціалАнотація
В аспекті дослідження соціальної напруженості постає завдання вияву нових її чинників, механізмів, і вирішення гносеологічних проблем в контексті побудови методики її дослідження. З метою вияву та аналізу проблемних, не досліджуваних сторін та «вузлів» соціальної напруженості у ракурсі наукової проблеми було використано якісні методи опитування, які спрямовані на вивчення суб'єктивних факторів, причин, мотивів та потреб, ключових вузлів її проявлення в екстраполяції їх уточнення, нюансування та інсценування. Матеріали статті відображають результати проведеної серії фокус-групових інтерв'ю за суспільно-політичною тематикою (соціальна напруженість в Україні) ГО «Агенція суспільно-політичних досліджень…» в рамках держбюджетної науково-дослідної теми «Методика моніторингу стану та відмінностей соціальної напруженості в регіонах України», НДР №16БФ017-01, ф-ту соціології КНУ ім. Тараса Шевченка.##submission.downloads##
Номер
Розділ
СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНІ ВИМІРИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).