ВІДНОШЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ПРИЙМАЮЧИХ ГРОМАД ДО ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Ключові слова:
переселенці, внутрішньо переміщені особи, приймаючі громади, інтеграція, соціологічне опитування, програмні заходиАнотація
Досліджено особливості відношення місцевого населення до переселенців з АР Крим та Донбасу на основі даних соціологічного опитування жителів місцевої громади; проведено порівняння із загальноукраїнськими реаліями; визначено переваги від перебування переселенців для приймаючих громад; запропоновано шляхи прискореної інтеграції внутрішньо переміщених осіб до місцевої громади, доведена доцільність використання отриманих результатів місцевою владою, громадським сектором для розробки та реалізації відповідних програмних заходів, формування місцевих бюджетів в умовах поглиблення децентралізації влади.Посилання
Гудвін Гілл Г.С. Статус біженця в міжнародному праві / Г.С. Гудвін Гілл. – М., 1997. – 648 с.
Внутрішньо переміщені особи / УВКБ ООН (The UN RefugeeAgency) [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://unhcr.org.ua/uk/novini/novyny/ 1293-vnutrishno-peremishcheni-osobi.
Керівні принципи з питань внутрішнього переміщення / Агенство ООН у справах біженців (UNHCR) [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://unhcr.org.ua Guiding Principles on Internal Displacement.pdf – 27 с.
Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб: Закон Украъни / Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 1, ст.1) [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1706-18
Глобальные тенденции: принудительное перемещение – 2016 (Доклад ООН) [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http:// http://www.unhcr.org/5943e8a34
Середа, Ю. В. Cоціальний капітал внутрішньо переміщених осіб як чинник локальної інтеграції в Україні / Ю.В. Середа // Український соціум. – 2015. – №3 (54) – С. 29-41.
Ставлення населення України до внутрішньо переміщених осіб з Донбасу та Криму. Результати опитування громадської думки. – К. : КІС, 2016. – 40 с.
Проблеми внутрішньопереміщених осіб в Україні та шляхи їх вирішення: науково-практичний круглий стіл (м. Чернігів, 23 травня 2017 р.): тези доповідей. – Чернігів : ЧНТУ, 2017.– 100 с.
ЗМІ про переселенців: стигматизації поменшало, але й уваги теж. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://osvita.mediasapiens.ua/ethics/standards
Міграція в Україні: Цифри і факти. – МОМ в Україні. – 32 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).