РЕЛІГІЙНА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ У СУЧАСНОМУ СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ
Ключові слова:
релігійність, релігійна соціалізація, агенти соціалізації, моделі релігійної соціалізації, релігійні організаціїАнотація
У статті розглядаються проблеми релігійної соціалізації, її роль у духовно-культурному становленні особистості у сучасному культурному просторі. Автор детально аналізує моделі релігійної соціалізації особистості у вітчизняній та західній науці, досліджує основні механізми (агенти) соціалізації, а також шляхи їх прямого та опосередкованого впливу на особистість та формування її релігійних уявлень. Велика увага приділена аналізу впливу релігійних організацій на процес релігійної соціалізації особистості.Посилання
Філософський словник / за ред. В.І. Шинкарука. – 2-е вид., перероб. і доп. – К. : Голов. ред. УРЕ, 1986. – C. 345.
Релігієзнавчий словник / за ред. А. Колодного і Б. Лобовика. – К., 1996. – C. 112.
Фрейд З. Будущее одной иллюзии / З. Фрейд // Психоанализ. Религия. Культура. – М. : Прогресс, 1991. – 406 с.
Літвішко, К. В. Моделі релігійної соціалізації: досвід Заходу / К. В. Літвішко // Філософія і філологія – Релігієзнавство. Національний Університет біоресурсів і природокористування України. – 2014. – Вип. 3. – С. 51-55.
Головач, Н. М. Релігійна соціалізація особистості у сучасному культурному просторі / Н. М.Головач // Міжнародний вісник: Культурологія. Філологія. Музикознавство. – 2016. – Вип. 1. – С. 21-25.
Ипатова, Л. П. Современные особенности освоения православной традиции / Л. П. Ипатова // Традиции и инновации в современной России. Социологический анализ взаимодействия и динамики. – М., 2008. – 543 с.
Чеснокова, В. Ф. Тесным путем: процесс воцерковления населения России в конце XX века / В. Ф. Чеснокова.
М. : Академический проект, 2005. – 345 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).