МЕХАНІЗМ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЦТВОМ ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННИЦТВА
Ключові слова:
тваринництво; аграрне виробництво; стратегічне управління; організаційно-економічний механізм; ефективністьАнотація
У статті визначено, що механізм стратегічного управління виробництвом безпоосередньо продукції тваринництва певним чином стримує його стійкий розвиток, має досить затратний характер, не сприяє стимулюванню структурної трансформації та зростання продуктивності, цим самим не зацікавлює виробників у забезпеченні розвитку тваринництва. Визначено концептуальний підхід до становлення і реалізації дієвого організаційно-економічного механізму із інноваційним розумінням процесу стратегічного управління, планування і їх взаємодії у напрямку розвитку галузі тваринництва. Концепція реалізації організаційно-економічного механізму є цілісною системною для розробки ефективного механізму оптимального поєднання процесу державного регулювання і стратегічного управління суб’єктами господарювання. Визначені основні положення процесу удосконалення системи забезпечення стратегічного управління продукцією тваринництва, які повинні бути інтегровані у функції органів влади управління виробництвом продукції тваринництва, що зумовлюватиме відповідно усі інші елементи процесу організації управління (динамічну структуру, чисельність, зайнятість тощо).
Посилання
Череп, А. В. Управління інноваційними процесами на підприємстві: сучасні підходи та перспективи / А. В. Череп // Формування ринкових відносин в Україні. – 2014. – № 4. – С. 43-46.
Довгань, Л. Є. Стратегічне управління : навч. посіб. / Л. Є. Довгань, Ю. В. Каракай, Л. П.Артеменко – 2-ге вид. – Київ : Центр учбової літератури, 2011. – 440 с.
Малік, М. Й. До питання сталого розвитку сільських територій / М. Й. Малік // Економіка АПК. – 2008. – № 5. –С. 51–55.
Карасова, Н. А. Реновація основних засобів сільськогосподарських підприємств та підприємств у лізингових умовах / Н. А. Карасова // Економіка: проблеми теорії та практики. – 2008. – № 244. – С. 539-546.
Щербата, М. Ю. Управління оборотними активами молокопереробних підприємств АПВ / М. Ю. Щербата // Бізнес-навігатор. – 2014. – № 1. – С. 155-159.
Митяй, О. В. Альтернативні джерела підтримки та зміцнення економічної безпеки підприємств агропродовольчої сфери / О. В. Митяй // Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія: “Економічні науки”. – 2014. – Вип. 9-1; Ч. 1. – С. 57-60.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).