ОСОБЛИВОСТІ МАРКЕТИНГУ ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Ключові слова:
маркетинг високих технологій; високі технології; глобалізація; міжнарод- ний маркетинг високих технологійАнотація
В роботі проведений аналіз основних складових маркетингу високих техноло- гій. Сутність маркетингової діяльності на підприємстві, що займається розробкою та випу- ском високотехнологічної продукції помітно відрізняється від інших видів маркетингу через існування важливих особливостей високотехнологічних ринків та високотехнологічного підп- риємництва. Це, в свою чергу, висуває спеціальні вимоги до управління маркетингом як біз- нес-функцією на високотехнологічному підприємстві, оскільки загальновизнано, що стан та тенденції, які спостерігаються в маркетинговому середовищі компанії, мають значний вплив на практики та способи керування маркетингом в ній.
Поглиблення маркетингової діяльності міжнародного розподілу праці та впровадження но- вих технологій створили можливості для просторового (територіального) роз'єднання окремих виробничих процесів. Сьогодні із національного процес виробництва перетворюєть- ся на інтернаціональний, міжнародний.
Посилання
Hinner, M. B. The importance of intercultural communication in globalized world / M. B. Hinner. – 1998. – Mode of access : http://www.bwl.tu-Freiburg.de/english/forschung/Global/pdf.
Азоев, Г. Л. 3D-модель продвижения нанотехнологических инноваций / Г. Л. Азоев, М. К. Быкова // Маркетинг и маркетинговые исследования. - 2013. - № 5. - С. 370-382
Божкова, В. В. Трансформації інструментарію маркетингових комунікацій в умовах глобалізації [Електронний ре- сурс] / В. В. Божкова, О.В. Птащенко, Л. Ю. Сагер, Л. О. Сигида // Маркетинг і менеджмент
інновацій. – 2018. - № 1. – С. 73-82. - Режим доступу: http://mmi.fem.sumdu.edu.ua/.
Високі технології в умовах євроінтеграції: обмеження чи можливості [Електронний ресурс] / В. Грига, О. Крижа- нівська. – Режим доступу: http://www.eurointegration.com.ua/articles/2015/11/5/7040254.
Каніщенко, О. Л. Методологічні аспекти міжнародного маркетингу / О. Л. Каніщенко // Вісник КНУ. Серія Економі- ка. – 2007. – Вип. 93. – С. 43-46.
Каніщенко, О. Л. Міжнародний маркетинг у діяльності українських підприємств: монографія / О. Л. Каніщенко. – К.: Знання, 2007. – 448 с.
Котлер, Ф. Маркетинг менеджмент. Экспресс-курс / Ф. Котлер; под ред. С. Г. Божук [пер. с англ.]. – [2-е изд.]. – СПб. : Питер, 2006. – 464 с.
Основні форми і напрямки міжнародного культурного обміну на рубежі XX-XXI ст. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://studfiles.net/preview/3197608/page:25/.
Печуляк, Ю. С. Особливості управління міжнародним маркетингом на вітчизняних підприємствах / Ю. С. Печу- ляк, Н. О. Іксарова // Вісник Приазовського державного технічного університету : зб. наукових праць. – 2015. – Вип. 30. – С. 325–332.
Птащенко, О. В. Використання маркетингових інструментів для забезпечення позиціонування високотехнологічної продукції / О. В. Птащенко // Проблеми і перспективи розвитку підприємництва: Збірник наукових праць Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. – 2017. – № 4 (19). – С.147-153.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).