ВПЛИВ ІСТОРИЧНИХ, РЕЛІГІЙНИХ І СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ НА ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДУ СУЧАСНОГО СТИЛЮ УКРАЇНСЬКОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
Ключові слова:
історія, свідомість, соціокультурні особливості, українське підприємництвоАнотація
В статті за допомогою методики історичного і наукового порівняння висвітлюється актуальна проблематика становлення українського підприємництва як особливого підходу до навчання, праці, заощаджування, ведення бізнесу, інвестування тощо. Співставляючи історичний розвиток України і Польщі протягом останніх тисячоліть, автори наводять безумовні і переконливі аргументи, чому тільки після революції гідності восени 2013 року – взимку 2014 року Україна має шанс перейти від анархічного і стихійного розвитку своєї державності до цивілізованого і демократичного базису ведення соціального, культурного, політичного і економічного життя. Авторами було визначено умовно п’ять переламних моментів не тільки в українсько-польських відносинах, а і у загальних імперативах розвитку обох держав як в середині кожної країни, так і об’єктивно за їх межами, що у підсумку корінним чином вплинуло на сучасні, принципово різні, позиції економічного, політичного і духовного світогляду наших націй. Починаючи з періоду Київської Русі і до часів її занепаду Україна мала cвій унікальний шлях становлення власної культури і державності. З ХIII сторіччя і до отримання Україною формальної незалежності у 1991 році вона фактично знаходилася під впливом і керуванням сусідніх держав і імперій, що, в свою чергу, унеможливлювало існування незалеж-ного, автентичного, притаманного саме українцям, шляху розвитку. В логічному висновку в статті приділено увагу, як в результаті цього об’єктивного історичного процесу Україна сформувала свій власний погляд і відношення до культури і інституту підприємництва, як основного чиннику добробуту населення країни і сталого розвитку держави загалом.Посилання
Kłoczowski, Jerzy A History of Polish Christianity. - Cambridge University Press. - pp. 10-13.
Кудінова, А. В. Підприємницька поведінка та її модифікація в сучасних умовах : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А. В. Кудінова; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. - К., 2006. - 18 c. 3. Lanckorońska, Karolina Studies on the Roman-Slavonic Rite in Poland // Rome — 1961 – 194 c.
Лукашевич, М. П. Соціологія економіки / М. П. Лукашевич // Сутнісні характеристики феномену підприємництва: підручник. - К. : Каравела, 2005. - 288 с.
Максакова, А. С. Соціокультурний аспект розвитку пострадянського міського підприємництва [Електронний ресурс] / А. С. Максакова, І. О. Бицуля. - Режим доступу: http://nauka.kushnir.mk.ua/?p=72428.
Марченко, Ю. В. Соціально-психологічні засади розвитку підприємництва в Україні» [Електронний ресурс] / Ю. В. Марченко // Політологічні записки. - 2012. - № 6. - 12 c. - Режим доступу : http://nbuv.gov.ua/UJRN/-Polzap_2012_6_21.
Смирнов, Є. В. Біхевіористічні природа проактивності як передумова інноваційного розвитку підприємства / Є. В. Смирнов // Проблеми науки. – 2015. – № 3 (171). - C. 20-27.
Ушно, І. М. Соціокультурне регулювання ділової активності: український контекст / І. М. Ушно // Культура України : зб. наук. праць. ― Харків : ХДАК, 2010. - Вип. 30. - С. 86-95.
Яковенко, М. А. Історія України. Інтенсивний курс підготовки до ЗНО / М. А. Яковенко.– Київ. – 2008. – 352 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський науковий часопис. Серія 1, Економіка і управління : електронний збірник наукових праць

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).