ДО ПРОБЛЕМИ НАДАННЯ ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
хоспіс, паліативна допомога, проблеми паліативної допомоги, тяжкохвора особистість, фактори формування системи паліативної допомогиАнотація
Стаття присвячена проблемі надання паліативної допомоги в Україні на сучасному етапі. У статті запропоновано визначення поняття «паліативна допомога», висвітлено питання важливості надання паліативної допомоги людям, які її потребують та проаналізовані проблеми надання паліативної допомоги в сучасній Україні. Проаналізовано стан системи паліативної допомоги, виявлено основні проблеми, серед яких відсутність якісної підготовки фахівців з паліативної медицини, обмежений доступ до лікарських засобів, зокрема, знеболювального, недостатня кількість спеціалізованих установ, що мали б надавати паліативну допомогу, тощо.Посилання
Актуальні питання впровадження системи паліативної допомоги в Україні [Електронний ресурс] // Всеукраїнська Рада Захисту Прав та Безпеки Пацієнтів. – 2010. – Режим доступу до ресурсу: http://www.medrada.org/stat/156-aktualni-pytannia-vprovadzhennia-systemy-paliatyvnoidopomohy-v-ukraini.
Проблеми розвитку служби паліативної і хоспісної допомоги [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу : http://np.pl.ua/2015/12/problemy-rozvytku-sluzhby-paliatyvnoji-i-hospisnojidopomohy/.
Quality of life and mental health services / [Oliver J., Huxley P., Dridges K., Mohamad H.] — London–New York, 1996. — 310 p.
Ferris, F., Heather, M, Balfour, B., Bowen, K. A Model to Guide Patient and Family Care: Based on National Accepted Principles and Norms of Practice. Journal of Pain and Symptom Management 2002, 24: 106-123.
Фармакотерапия хронического болевого синдрома у онкологических больных. Пособие для врачей / Н.А. Осипова, Б. М. Прохоров, Н. А. Лосева, Г. Р. Абузарова, А. С. Соколенов // Паллиативная медицина и реабилитация. – 1997. - №1. - С. 31–37.
Актуальные проблемы паллиативной помощи больным в России [Електронний ресурс]. – Режим доступу до ресурсу : http://www.rae.ru/forum2012/9/1823.
Стойчева, М. Г. Паллиативный уход: современный взгляд на новое общественное здравоохранение / М. Г. Стойчева // Профилактика заболеваний и укрепление здоровья. – 2002. - №6. – С. 45–48.
Паліативна та хоспісна допомога [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://ucdc.gov.ua/pages/diseases/hiv_aids/treatment-and-prevention/paliative-care
Оказание паллиативной помощи в Украине находится на стадии «активного пробуждения» [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.ombudsman.gov.ua/ru/allactivity/61015-rz-okazanie-palliativnoj-pomoschi-v-ukraine-naxoditsya-na-stadii-aktivnog/.
Грищенко, К. Завдання Уряду - протягом трьох років збільшити кількість хоспісів в Україні щонайменше у два рази [Електронний ресурс] / К. Грищенко. – Режим доступу до ресурсу: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=246758768.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).