СОЦІАЛЬНА ДЕСТРУКТИВНІСТЬ ТА НАСИЛЬСТВО В СІМ`Ї
Ключові слова:
cоціальна деструктивність, агресивна поведінка, насильство, насильство в сім’їАнотація
В статті досліджується природа соціальної деструктивності. Розглянуті існуючі філософські, психологічні підходи до вивчення причин виникнення агресії і насильства. Робиться висновок про необхідність урахування багатовимірного пояснення цього феномену при плануванні та здійсненні запобігання насильству в цілому та насильству в сім’ї зокрема.Посилання
Горбова, Г. О. Адміністративно-правове регулювання протидії насильству в сім’ї : монографія / Ганна Олександрівна Горбова, Валентин Васильович Галунько. – К. : Інститут публічного права, 2016. – 226 с.
Бандура, А. Теория социального научения / А. Бандура. – Спб. : Евразия, 2000. – 320 с.
Бут, В. В. Конструкт «людської деструктивності» як предмет соціально-філософського аналізу / В. В. Бут // Гуманітарний вісник ЗДІА. – 2013. – № 52. – С. 89-99.
Воронкова, В. Г. Формирование нового мировоззрения, нового человека, нового общества будущего : монография / В. Г. Воронкова // Кого и как воспитывать в подрастающих поколениях /
Под ред. О. А. Базалука. – К. : Издательский дом «Скиф». – 2012. – Т. 2. – С. 134-152.
Гребенюк, М. Щодо розмежування понять деструктивної, агресивної та девіантної поведінки [Електронний ресурс] / М. Гребенюк. – Режим доступу : http://www.apdp.in.ua/v71/52.pdf.
Євсюкова, М. Аналіз змін до законодавства України щодо протидії насильству в сім’ї / М. Євсюкова // Забезпечення прав і свобод людини і громадянина в діяльності органів внутрішніх
справ України за сучасних умов : матеріали міжнар. наук.- прак. конф., Київ, 4 грудня 2009 р. – К. : ДНДІ МВС України, 2009. – С. 357-360.
Козелецкий, Ю. Психологическая теория решений / Ю. Козелецкий. – М. : Прогресс, 1979. – 504 с.
Левченко, К. Повноваження органів охорони здоров`я у впровадженні роботи із попередження насильства в сім`ї [Електронний ресурс] / К. Левченко, М. Легенька. – Режим доступу :
http://nbuv.gov.ua/UJRN/vkauk_2015_2_19.
Насилие в отношении женщин в фактах и цифрах [Електронный ресурс]. – Режим доступа : http://www.nasiliestop.ru/inf_mat.php.
Насильство у сім’ї як соціальна проблема в Україні [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // rogachik.just.ks.ua/yuridichnarubrika/nasilstvo-u-simyi-yak-sotsialna-problema-vukrayini.html.
Про попередження насильства в сім’ї : Закон України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.zakon.rada.gov.ua/go/2789-14.
Романюк, В. Соціальна деструктивність та медіатероризм : концептуально-теоретичний аспект [Електронний ресурс] / В. Романюк. – Режим доступу : http://journ.lnu.edu.ua-
/vypusk7/n15/tv15-31.pdf.
Стандарти надання соціальних послуг особам, які постраждали від насильства в сім’ї : міжнародний досвід та рекомендації для України / наук. ред. О. Кочемировська; заг. ред. С. Павлиш. – К. : Запоріжжя : Друкарський світ, 2011. – 228 c.
Тучак, М. О. До питання про вдосконалення правового регулювання попередження насильства в сім’ї / М. О. Тучак // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2003. – № 4. –
С. 66-69.
Фромм, Э. Анатомия человеческой деструктивности / Э. Фромм. − М., 1994. – 447 с.
Фромм, Э. Бегство от свободы / Э. Фромм. – М. : Академический проект, 2007. – 270 с.
Buss, А. The psychology of aggression / А. Buss. – N. Y., John Willy. 1961.
National Coalition Against Domestic Violence (NCADV) [Electronic resource]. – Access mode : http://www.www.ncadv.org.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).