РИНКОВІ ЗАСАДИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЯК ПРОБЛЕМАТИКА ЕКОНОМІЧНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ
Ключові слова:
ринкова економіка, соціальний захист, соціальна справедливість, суспільні блага, економічна культураАнотація
У суспільстві високих технологій та ринкового господарства сутність системи соціального захисту набуває дуалістичного характеру: з одного боку, соціальна політика переслідує мету підтримання та розвитку здібностей для самореалізації меншої найбільш активної та конкурентно-орієнтованої частини працездатного населення, з іншого, залишається суттєвий сегмент нужденного населення, який так само має право на відповідну долю суспільних благ. Вирішити дилему ефективного співіснування діаметрально протилежних соціальних полюсів сучасного суспільства означає знайти шляхи встановлення соціального порозуміння в складних умовах глобалізованого світу та гарантувати людству стабільне економічне майбутнє.Посилання
Вебер М. Избранные произведения/ Макс Вебер; [пер. с нем.]. – М.: Прогресс, 1990. – 804 с.
Гьофе О. Демократія в епоху глобалізації. - Київ: ППС-2002, 2007. – С. 315.
Кант И. Приложение к «Наблюдениям над чувством прекрасного и возвышенного»: соч. в6 т./ И. Кант. – М., 1964. – Т. 2. – 436 с.
Мочерний С. Методологія економічного дослідження. – Львів, 2001. – 397 с.
Ролз Дж. Теория справедливости/ Дж. Ролз; [под ред. В. В. Целищева]. – Новосибирск: Изд-во Новосибирского ун-та, 1995. – 536 с.
Сорокин П. Проблема социального равенства. - СПб, 1917. – 120 с
Хайек Ф.А. Конкуренция как процедура научного открытия/ Ф.А. Хайек// Мировая экономика и международные отношения. – 1989. – №12. – С. 3-16.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).