ГУМАНІЗМ ЯК ДУХОВНО-МОРАЛЬНИЙ ВИМІР СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ
Ключові слова:
гуманізм, духовність, мораль, соціальна роботаАнотація
У статті розглядається гуманність як одна з онтологічних форм людського буття і методологічна засада соціальної роботи. З’ясована специфіка становлення гуманізму як принципу впорядкування екзистенціального світу людини та чинника трансформації суспільного життя. Обґрунтовується, що соціальна робота, як гуманістична життєва практика, є складовою системи формування духовності українського суспільства.Посилання
Арендт Г. Становище людини/ Г. Арендт; [пер. Марія Зубрицька]. - Львів: Літопис, 1999. – 255 с.
Бек У. Общество риска: На пути к другому модерну/ У.Бек. [пер. с нем. В. Седельника, Н. Федоровой]. – М.: Прогресс-Традиция, 2000. – 383 с.
Давидюк О.О. Соціальна безпека: проблеми теоретичного аналізу та побудови показників [Ел. ресурс]. / О.О. Давидюк. – Режим доступу: http://cpsr.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=12:2010-06-10-20-35-51&catid=16:2010-06-10-20-23-45&Itemid=23.
Дивицына Н.Ф. Социальная работа: В вопросах и ответах/ Н.Ф.Дивицына, Л.К.Миронова. – М: Проспект, 2006. – 180 c.
Добридень О.В. Гуманістичний вимір простору споживання в Україні за умов сучасних реалій глобалізації: проблеми та перспективи. / О.В. Добридень. // Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії. – 2012. – №4. – C.79-83
Етика соціальної роботи: принципи і стандарти, ухвалено Міжнародною федерацією соціальних працівників (МФСП) Коломбо, Шрі Ланка, 6-8 липня 1994 р./ Переклад з англ. Н.Білоус// Соціальна політика і соціальна робота №4 (8) 1998.- С.67-75
Новая технократическая волна на Западе: научное издание/ [под. ред. П.С. Гуревича]. – М.: Прогресс, 1986. – 453 с.
Пазенок В.С. Гуманізм: сучасні інтерпретації та перспективи/ В.С. Пазенок [та ін.]. – К.: Укр. центр духовної культури, 2001. – 380 с.
Соціальна робота і формування громадянського суспільства: монографія/ В.П. Бех, М.П. Лукашевич, М.В. Туленков. – К.: НПУ імені М.П. Драгоманова, 2008. – 599 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).