ЕКОЛОГІЧНА ЕТИКА А. ШВЕЙЦЕРА ЯК ПОШУК ГАРМОНІЇ В СТОСУНКАХ: ЛЮДИНА – ПРИРОДА
Ключові слова:
екологічна етика, гармонія, мислення, природоохоронна свідомість, перетворення, самовдосконалення, природоохоронна культура, екологічна культурна свідомість, зовнішнє природне оточення, оновлення елементарного мислення, благоговіння перед життямАнотація
Розглядаються теоретико-моральні засади становлення екологічної етики,аналізуються гуманістичні ідеї відомого німецького мислителя Альберта Швейцера, які знайшли своє вираження в його "етиці благоговіння перед життям".Посилання
Борейко В.Є. Екологічна етика. Навчальний посібник/ В.Є. Борейко, А.В. Подобайло. – К.: Фітосоціоцентр, 2004. – 111 с.
Вернадский В И. Биосфера и ноосфера/ В.И. Вернадский. - М.: Айрис-пресс, 2004. – 576 с.
Гирусов Э.В. От экологического знания к экологическому сознанию/ Э.В. Гирусов// Взаимодействие общества и природы. - М., 1986 . - С. 8-12.
Гребер Л. Дика природа як священний простір/ Л. Гребер. - Київ: Київський екологокультурний центр, 1999. – 56 с.
Кисельов М.М. Національне буття серед екологічних реалій/ М.М. Кисельов, Ф.М. Канак. - К. : Тандем, 2000. – 320 с.
Никольский А. Этика благоговения перед жизнью, как концепция заповедного дела/ А. Никольский// Про эко. Спецбюллетень" Охрана дикой природы", 1996. - №11. - С. 15-17.
Никольский А.А. Этика благоговения перед жизнью против эстетики убийства/ А.А. Никольский// Гуманитарный экологический журнал, 1999. - Т. 1. - Вып. 1. - С.7-10.
Салтовський О.І. Екологічна свідомість та екологічна культура/ О.І. Салтовський// Основи соціоекології: курс лекцій. - К. : МАУП, 1997. – 166 с.
Швейцер А. Благоговение перед жизнью/ А. Швейцер. - М.: Прогресс, 1992. – 573 с.
Швейцер А. Культура и этика/ А. Швейцер. - М.: Прогресс, 1973. – 340 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Чернігівський національний технологічний університет
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).