УКРАЇНСЬКА МЕНТАЛЬНІСТЬ ТА ІМПЕРАТИВ УКРАЇНИ
Ключові слова:
амбівалентність, менталітет, національний характер, громадянське суспільство, індивідуалізм, емоційність, кордоцентризм, самоорганізаціяАнотація
У даній статті розглядаються основні причини та прояви амбівалентності української ментальності та вплив цих факторів на становлення громадянського суспільства в сучасній Україні.Посилання
Богданов Ю. Четыре базовых сценария развития событий в Украине [Електронний ресурс] / Ю. Богданов. Режим доступу: http://uainfo.org/blognews/456146-chetyre-bazovyh-scenariya-razvitiya-sobytiy-v-ukraine.html
Колодій А. Про націєтворчу роль та історичні корені Майдану [Електронний ресурс] / А. Колодій. Режим доступу:
http://political-studies.com/?p=1150.
Кримський С. Б. Архетипи української культури / С. Б Кримський. // Вісник НАН України. – 1998. - №7-8.
Кримський С. Б. Архетипи української ментальності/С. Б. Кримський//Проблеми теорії ментальності. – К.: Наукова думка, 2006. – 405 с.
Левандовський В. Україна в геополітичних концепціях І третини ХХ сторіччя / В. Левандовський// Політична думка. – 1994. – №3. – С.58–68.
Лисий І. Менталітет і духовна культура українців / І. Лисий// Філ. і соціол. думка. – 1995. - №11-12.
Попович М. Громадянське суспільство України / М. Попович// День- 1999 - №244. - С. 6
Про стан розвитку громадянського суспільства в Україні: загальні тенденції, регіональні особливості: аналіт. доп. - К.: НІСД, 2014. – с.8.
Февр Л. Бои за историю / Ле Февр – М.: Наука, 1990.- 627 с.
Юрій М.Т. Етногенез та менталітет українського народу / М. Т. Юрій- К. : Таксон, 1997. - 237 с.
Herders. Werke: [In 5 Bd.] – Berlin: Weimar, 1969. - Bd. 1. - 135 s.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Чернігівський національний технологічний університет
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).