СОЦІОКУЛЬТУРНІ КОНТЕКСТИ ВІЙСЬКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Ключові слова:
військова діяльність, культурна ідентичність, соціокультурний простір, війна, людина, соціум, міжцивілізаційний діалог, мілітарна культураАнотація
Наш світ сьогодні має соціально-системний характер мережевої комунікації, тому сучасний соціум наглядно уявляє обмежений об’єм природних ресурсів за які можна воювати, але не бажано їх знищувати. З самого початку закладалось таке кардинальне протиріччя, яке можна вирішувати виключно у таких соціокультурних контекстах як наука, освіта, мистецтво тощо, котрі допоможуть замінити жорстке знищення людини людиною на предметно-конкретному полі бою і допоможуть перевести військові дії на «шахову дошку» змагання в інтелекті й техніко-технологічному забезпеченні противників.Посилання
Луман, Н. Час і системна раціональність / Ніклас Луман ; [пер. з нім. та упорядкув. Михайла Бойченка]. - К. : Центр учбової літератури, 2011. - 224 с.
Ожеван, М. А. Homo ex Machina. Філософські, культурологічні та політичні передумови формування конвергентного суспільства: монографія / М. А. Ожеван, Д. В. Дубов. – К. : НІСД, 2017. – 272 с.
Хейнингтон. С. Столкновение цивилизаций / С. Хейнингтон. – М. : Изд-во АСТ, 2003. – 603 с.
Парахонський, Б. О. Онтологія війни і миру: безпека, стратегія, смисл : монографія / Б. О. Парахонський,
М. Яворська. – Київ : НІСД, 2019. – 560 с.
Хейзинга, Й. Homo Ludens. В тени завтрашнего дня / Й. Хейзинга. – М. : Издательская группа «Прогресс»,
Прогресс-Академия», 1992. – 464 с.
Кревельд, М. Трансформация войны / Мартин ван Кревельд. – М. : Издательство ИРИСЭН, 2005. – 242 с.
Феномен нації: основи життєдіяльності / за ред. Б. В. Попова. –К. : Товариство «Знання», 1998. – 264 с.
Попович, М. В. Мировоззрение древних славян / М. В. Попович. – К. : Наукова думка, 1985. – 168 с.
Тойнби, А. Дж. Постижение истории / А. Дж. Тойнби. – М. : Прогресс, 1991. – 802 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Чернігівський національний технологічний університет,2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).