ПОРІВНЯННЯ І РАНЖУВАННЯ ІНТЕГРАЛЬНИХ ОЦІНОК ЩОДО РИЗИКУ БАНКРУТСТВА ПІДПРИЄМСТВА
Ключові слова:
фінансовий стан, оцінка, криза, модель, оптимізація, функція, показник, параметрАнотація
В статті проведено теоретичне дослідження моделювання узагальненого інтегрального показника з прогнозування банкрутства за допомогою психофізичної «шкали бажаності». В основу дослідження покладено ідею перетворення значень ключових показників дискримінантної функції в безрозмірну шкалу переваг. Для модифікації була використана конкретна модель оцінки фінансового стану українських підприємств (шестифакторна модель О. Терещенка). В результаті побудовано узагальнений показник бажаності, який робить більш чутливими інтегральні оцінки щодо ризику банкрутства підприємства.Посилання
Булгакова И. Н. Использование «функции желательности» для формализации комплексного показателя конкурентоспособности промышленного предприятия / И. Н. Булгакова, А. Н. Морозов // Вестник ВГУ. Серия: экономика и управление. – 2009. – № 2. – C. 54-56.
Клебанова Т. С. Нечітка логіка та нейронні мережі в управлінні підприємством: монографія. / Т. С. Клебанова, Л. О. Чаговець, О. В. Панасенко – Х.: ІНЖЕК, 2011. – 240 c.
Матвійчук А. В. Моделювання фінансової стійкості підприємств із застосуванням теорій нечіткої логіки, нейронних мереж і дискримінантного аналізу / А. В. Матвійчук // Вісник НАН України. – 2010. – № 9. – С. 24-46.
Ларіонова К. Л. Управління фінансовою санацією підприємства: навч. посібник / К. Л. Ларіонова, Т. В. Донченко. – Хмельницький: ХНУ, 2015. – 446 с.
Терещенко О. О. Антикризове фінансове управління підприємстві: монографія; [2-ге вид., без змін]. / О. О. Терещенко – К.: КНЕУ, 2006. – 268 c.
Терещенко О. О . Дискримінантна модель інтегральної оцінки фінансового стану підприємства / О. О. Терещенко // Економіка України. – 2003. – № 8 – С. 38-44.
Шапурова О. О. Моделі оцінки банкрутства та кризового стану підприємств / О. О. Шапурова // Економіка і держава. – 2009. – № 4. – С. 59-64.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський науковий часопис

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).