МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УЗГОДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ІНТЕРЕСІВ СУБ’ЄКТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ: ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ АСПЕКТ
Ключові слова:
ринок праці; зайнятість; економічні інтереси; державна політика; соціально-економічний розвитокАнотація
У статті досліджена взаємозалежність ефективності узгодження економічних інтересів суб’єктів національного ринку праці від рівня розвитку економіки країни. Сформульована категорія «економічні інтереси суб’єктів ринку праці». У контексті євроінтеграції України визначено основні стратегічні напрями становлення на висхідній позиції розвитку й модернізації її економіки, у тому числі й у контексті забезпечення економічних потреб учасників ринку робочої сили. Сформульовані методологічні основи узгодження економічних інтересів суб’єктів національного ринку праці: вивчено основі загальні методи їх регулювання, а також досліджено спеціальні методи, серед яких виділено правові, економічні та адміністративно-управлінські.
Посилання
Птащенко, Л. О. Збалансованість економічних інтересів: інноваційні напрями державного і корпоративного стратегічного управління: монографія. / Л. О. Птащенко ; Полтавський національний технічний ун-т ім. Юрія Кондратюка. - К. : ЦУЛ, 2009. - 296 с.
Кендюхов, О. В. Стратегія соціально-економічного розвитку України: мета, завдання і ключові проблеми / О. В. Кендюхов // Економіка промисловості. - 2009. - № 4. - С. 3-6. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econpr_2009_4_3.
Економічна теорія: політекономія : підручник / за ред. В. Д. Базилевича. - 7-ме вид., стереотипне. - К. : Знання-Прес, 2008. - 719 с.
Мельник, В. В. Державна політика соціально-економічного розвитку в період євроінтеграції України / В. В. Мельник // Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія : Міжнародні економічні відносини та світове господарство. - 2018. - Вип. 20(2). - С. 115-118
Іванова, Л. В. Державне регулювання зайнятості: навчальний посібник / Л. В. Іванова, О. В. Сорока. – Одеса : ОНЕУ, 2015. - 264 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).